Pozor: Používáte prohlížeč, který nepodporuje JavaScript.

Logo firmy Celulitida a formování postavy

Motto:   
        Spojte krásu se zdravím.
 

Typický obraz celulitidy, tzv. „pomerančové kůže“, je dán vtahováním kůže zesílenými vazivovými přepážkami v podkoží a současným protitlakem zbytnělých „hroznů“ tukových buněk. Více ...

Převzato z Vademecum zdraví Jaro 2009

Celulitida se objevuje nejčastěji v oblasti stehen, boků, hýždí a někdy i paží. Lymfatická drenáž pomáhá obnovit funkci lymfatických cévek, ty zpětně působí na krevní cévy a dochází ke kosmetickému efektu - vyhlazování kůže. Ještě významnější je efekt zdravotní - podpora správné funkce lymfatického a krevního oběhu a zamezení tvorby žilek, křečových žil, ztráta pocitu těžkých nohou, zmenšování stávajících otoků a předcházení vzniku nových otoků.

Nej­účinnější způsob, jak pozitivně ovlivnit lymfatický systém a uvolnit odtokové cesty, je odborně provedená manuální lymfodrenáž. Více ...

Původní účel lymfodrenáže sloužil k odstraňování otoků (např. po operacích). Postupem doby se projevily příznívé účinky lymfodrenáže na regeneraci v podstatě zdravého organismu. Jedná se o detoxikační vliv, posílení imunity a formování postavy včetně odstraňování celulitidy. Proto našla lymfodrenáž využití i v kosmetice.

Často slýcháme názor, že celulitida je jen kosmetická záležitost. Ale dlouhodobé studie našich lékařů ukazují, že celulitidu nesmíme brát na lehkou váhu. Celulitida, které nevěnujeme péči, v pozdějším věku často přechází v lipedém (tukové buňky se množí nebo rostou a utlačují lymfatické a krevní cévy). Vázne odtok lymfy a dochází k otokům. V pozdějším stádiu nastává porucha krevního i lymfatického systému. Lipedém se pak již velmi špatně a zdlouhavě léčí.

celulitida se postupně mění v lipedém Celulitida se postupně mění v lipedém

Vázne-li cirkulace krve a lymfy a škodliviny nemohu být řádně odplavovány z těla dochází ke změnám na kůži a v podkoží a vzniká tzv. pomerančová kůže.

celulitida